شیکاگو مرگبارترین سال تاریخ خود را به پایان رساند

شهر شیکاگوی آمریکا مرگبارترین سال خود را با بیش از 700 قتل را پشت سر گذاشت به نحوی که در مقایسه با سال 2015، 300 مورد قتل بیشتر در این ایالت رخ داده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس، شهر شیکاگوی آمریکا مرگبارترین سال خود با بیش از 700 فقره قتل را پشت سر گذاشت که در مقایسه با سال 2015، 300 مورد قتل بیشتر در این ایالت رخ داده است.

 
شیکاگو سال 2016 را که پر خشونت‌ترین سال این شهر در دو ده اخیر برای ابوده را با 762 فقره قتل پشت سرگذاشته که این آمار از مجموع قتل‌های روی داده در دو شهر لس‌آنجلس و نیویورک نیز بیشتر بوده است.

 
بنا بر آمار منتشر شده به وسیله مرکز پلیس شیکاگو در مقایسه با سال 2015 حدود 1100 مورد تیراندازی بیشتر در این شهر رخ داده است.

 
این آمار حتی برای کسانی که به دنبال گزارش‌های ثابت در مورد تعطیلات و حوادث تعطیلات آخر هفته در این شهر هستند نیز سرسام آور است.

 
آمار قتل در سال 2015 در شهر شیکاگو 485 نفر بوده است که به 762 نفر در سال 2016 افزایش یافته به طوریکه در 60 سال اخیر در این شهر بی‌سابقه بوده است.

 
مقام های پلیس این شهر از سیل ورود سلاح‌های غیرقانونی به این شهر ابراز تأسف کرده‌اند و آمار جرم و جنایت در این شهر نیز ادعای آنان را اثبات می‌کند.

 
پلیس در سال گذشته 8300 مورد سلاح غیرقانونی در این شهر را کشف کرده که در مقایسه با سال پیش از آن 20 درصد افزایش داشته است.

 
«ادی جانسون» رئیس پلیس شیکاگو گفته است که این شهر در میان بسیاری از شهرهای آمریکا قرار دارد که به دنبال افزایش خشونت و به ویژه افزایش خشونت علیه پلیس هستند.

 

 
انتهای پیام/ میزان