صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
صفحات اختصاصی
گروه های خبری
شعر و ادب
بین الملل
تلنگر / وبلاگ رسمی دکتر سوسن صفاوردی
محله خبر
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

صفارهرندی:نباید از فتنه‌های جدید دشمنان غافل شویم

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: افرادی قدرت دفاعی و نظامی کشور را نشانه گرفته‌اند، اگر نمی‌فهمند باید کنار بروند و اگر هم می‌دانند در واقع به این نظام خیانت می‌کنند، زیرا گزینه نظامی علیه ایران به دلیل اقتدار ما بایگانی شده است.

محمدحسین صفارهرندی عصر روز گذشته جمع فرهنگیان و مهندسین بسیجی استان مرکزی با اشاره به اینکه خوشبختانه با بصیرت و بینش ملت ایران در حماسه 9 دی ماه توانستیم فتنه را پشت سر بگذاریم، اظهار کرد: حماسه تاریخی 9 دی ماه زمانی به وقوع پیوست که مردم دیگر نتوانستند بی‌حرمتی به ساحت امام حسین(ع) را تحمل کنند و با خلق حماسه 9 دی به دشمنان قسم خورده نظام و انقلاب ثابت کردند که به هیچ عنوان اجازه نخواهند داد به مقدسات و آرمان‌های این نظام و انقلاب خدشه‌ای وارد شود.

*نباید از فتنه‌های جدید دشمنان علیه کشور و نظام غافل شویم

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون نیز نباید از فتنه‌های دشمنان علیه کشور و نظام غافل شویم، افزود: باید در این زمینه پادزهرهای لازم را که مهم‌ترین آن بصیرت است، داشته باشیم، زیرا سرآغاز تمامی فتنه‌ها هواهای نفسانی و بدعت‌ها است، این در حالی است که هر چیزی که برخلاف رویه مقبول و اعتقاد دینی و انقلابی ما باشد فتنه محسوب می‌شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین اهداف انقلاب عدالت اجتماعی بوده، ادامه داد: در صورتی که افرادی از سرمایه‌ها و زندگی‌های آنچنانی برخوردار و در ناز و نعمت هستند و حقوق‌های نجومی دریافت می‌کنند، می‌توان گفت؛ این‌ها همه بدعت ایجاد کرده و خود سرآغاز فتنه است، باید با این فتنه برخورد شود، زیرا این حرکت تمامی آرمان‌های انقلاب را لگدمال و تضییع خواهد کرد.

*فتنه یعنی ایجاد فاصله ظالمانه بین قشرهای مختلف مردم در کنار محرومیت‌های افراد جامعه

صفارهرندی تصریح کرد: فتنه یعنی ایجاد فاصله ظالمانه بین قشرهای مختلف مردم با امتیازات فوق‌العاده برای برخی از افراد در کنار محرومیت‌های بسیار زیاد برای افراد دیگر با لگدمال کردن قانون که اعتراض به نتایج انتخابات در سال 88 نمونه بارز یکی از همین فتنه‌ها بود.

وی خاطرنشان کرد: موسوی در سخنرانی چند روز قبل از انتخابات در مورد ضرورت قانون‌گرایی برای مردم صحبت کرده بود، اما متأسفانه بعد از انتخابات و نتیجه آن شاهد نقض این مهم و اغتشاش توسط حامیان و طرفداری این فرد از اغتشاشات بودیم و این فرد کوچک‌ترین اعتراضی را به حامیان خود در این زمینه نکرد، این در حالی است که تمامی سران فتنه دارای سوابق خوبی در نظام بودند این افراد به خاطر انقلاب، نظام و امام(ره) کتک خورده بودند، اما در فتنه 88 نتوانستند هتک حرمت به امام را محکوم کنند، زیرا هوای نفس بر آنها غالب شده بود.

*سران فتنه فقط به دنبال نشستن بر کرسی قدرت بودند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در سال 88 به این افراد قول شمارش آرا داده شد، اما این افراد فقط به دنبال نشستن بر کرسی قدرت و بدعت بودند و حتی شمارش مجدد آرا را قبول نداشتند، این بدعت صورت گرفته در آن زمان تجربه آمریکا در کشورهای مخالف خود با ایجاد اغتشاشات خیابانی بود و اگر نتیجه انتخابات و یا حتی شمارش مجدد آرا به نفع این افراد بود حامیان سران فتنه باز هم به خیابان می‌ریختند.

صفار هرندی اضافه کرد: سران فتنه رنگ سبز را نماد مقاومت علوی در طول تاریخ می‌دانستند، اما دشمنان قسم خورده انقلاب آن را نماد مخالفت با نظام، سران فتنه با توجه به دانستن این موارد حاضر نشدند تبعیت از این کشورها را رها کنند و از آرمان‌های مقدس نظام و انقلاب صیانت کنند، سران فتنه بعد از شنیدن شعارهای حامیان خود که اصل نظام را نشانه گرفته بودند باید مرزبندی بین خودشان و این افراد را انجام می‌دادند.

*اگر کسی ادعای انقلابی‌گری کند و در برابر دشمنان سکوت و تمکین کند مقدمه‌ساز فتنه شده است

وی با اشاره به اینکه اگر کسی ادعای انقلابی گری کند و در برابر دشمنان سکوت و تمکین کند مقدمه‌ساز فتنه شده است، بیان کرد: به فتنه گران نباید اجازه داده شود در کانون‌های حساس نظام فعالیت داشته باشند، البته توجه به این نکته که فتنه‌های آینده لزوماً نباید در آستانه انتخابات اتفاق بیفتد بسیار مهم و ضروری است، زیرا ممکن است با توجه به قدرت و اقتدار کشور هر لحظه شاهد فتنه و توطئه جدیدی در کشور باشیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: امروزه به لطف خدا و به برکت حضور جانانه نیروهای انقلابی و بسیجی اقتدار ملی و فرا ملی کشور رقم خورده و این اقتدار کاری را انجام داده که دشمنان در حل مسائل منطقه‌ای به ما نیاز داشته و برای رفع مشکلات منطقه استمداد می‌طلبند.

صفارهرندی با اشاره به اینکه در مدت زمان 8 ماه فتنه علیه کشور خسارات مالی، جانی و حیثیتی به کشور وارد شد که اعتبار ما در جهان را تحت‌الشعاع قرار داد، افزود: خوشبختانه قدرت دفاعی، اقتدار و امنیت کشور اجازه خدشه‌دار شدن این نظام را نداده است.

وی بیان داشت: افرادی قدرت دفاعی و نظامی کشور را نشانه گرفته‌اند، اگر نمی‌فهمند چه می‌کنند باید کنار بروند و اگر هم دانسته این کار را انجام می‌دهند در واقع به این نظام خیانت می‌کنند، زیرا گزینه نظامی علیه ایران به دلیل اقتدار ما بایگانی شده و اقتدار نظامی نقش بازدارنده و تأمین کننده امنیت را بر عهده دارد.

*آمریکا قابل اعتماد نیست و اگر به برجام پایبند بود به طور یقین اجازه تمدید تحریم‌ها توسط کنگره را نمی‌داد

وی تصریح کرد: افرادی که می‌گویند از تجربه برجام در این زمینه استفاده کنیم و با آمریکا وارد مذاکره شویم بهتر است ابتدا مشکلات ایجاد شده را رفع کنند و بعد به فکر انجام این کار باشند، زیرا آمریکا قابل اعتماد نیست و اگر به برجام پایبند بود به طور یقین اجازه تمدید تحریم‌ها توسط کنگره علیه ایران را نمی‌داد، در طول تاریخ جنگ‌های صورت گرفته توسط آمریکایی‌ها علیه برخی از کشورها زمانی بوده که این کشورها خلع سلاح شدند آقایان در این زمینه باید تاریخ را یک بار دیگر مرور کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: نیروی مسلح کشور تحلیل درستی از مسائل دارد و می‌داند در سایه اقتدارو امنیت نظامی به همه چیز دست پیدا خواهد کرد، همچنین با این دیدگاه توانسته در اجلاس‌ مربوط به سوریه و تصمیم‌گیری برای این کشور حضور فعالی داشته باشد، البته در محیط سیاسی زمانی از موضع قدرت می‌توان حرف زد که موضع واقعی خود را مشخص کرده باشیم.

صفارهرندی اضافه کرد: در انتخابات علاوه بر ایجاد فضای سالم و پر شور و هیجان باید بصیرت نیز وجود داشته باشد و افرادی انتخاب شوند که به این نظام و آرمان‌های انقلاب وفادار و پایبند باشد.

 

مشرق/فارس

شناسنامه


کدخبر: ۱۳۱۱۳۹
تاریخ: ۱۳۹۵/۱۰/۱۳     ساعت: ۸ : ۵۱
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: سایر حوزه ها       زیرسرویس: سیاسی/اقتصادی/اجتماعی/سلامت/فناوری/حوادث
انتشار:
ارسال نظر


نام :*
ایمیل:
نظر :*
ارسال
نظرات


کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه خبری متعلق به سرزمین ارتباطات میباشد.
  • ۱۳۹۷ يکشنبه ۳۱ تير
  • ٩ ذو القعده ١٤٣٩
  • Jul 22 2018