صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
صفحات اختصاصی
گروه های خبری
شعر و ادب
بین الملل
تلنگر / وبلاگ رسمی دکتر سوسن صفاوردی
محله خبر
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

خالق زی زی گولو: ما نیاز داریم قبل از مرگ به یادمان بیافتند

سازنده عروسک زی زی گولو و شهر موش ها گفت: اولین اتفاق این است که باید شغل ما به عنوان یک منبع درآمد پذیرفته شود و ما نیاز داریم تا قبل از مرگ به یادمان بیافتند.

عادل بزدوده عروسک ساز و هنرمند نمایش عروسکی با اشاره به نسل طلایی هنرمندان عرصه نمایش عروسکی گفت: نسلی در میان هنرمندان عروسکی وجود دارد که خیلی سخت قابل تکرار است. این نسل همچون حمید جبلی، مریم سعادت، مرضیه برومند و دنیا فنی زاده همگی با هم دنیای عروسکی امروز را ساخته اند.

وی ادامه داد: مدیران و مسئولین فرهنگی باید شرایط را برای رشد دوباره چنین نسلی فراهم آورند. ما برای کودکان کار می کنیم و فکر می کنم تا آخر دنیا کودک وجود داشته باشد پس نباید آنها را فراموش کنیم. باید برای کودکان وقت و هزینه گذاشت.

سازنده عروسک زی زی گولو پذیرفتن شغلی به نام هنرمند نمایش عروسکی را مهم ترین دغدغه خواند و تصریح کرد: اولین اتفاق این است که باید شغل ما به عنوان یک منبع درآمد پذیرفته شود. ما نیاز داریم تا قبل از مرگ به یادمان بیافتند.

این هنرمند حوزه کودک و نوجوان با اذعان نسبت به وجود مشکلات عدیده در خصوص آثار کودک و نوجوان افزود: طی سالهای گذشته زمینه فعالیت برای کودکان و نوجوان به شدت کم کاری کرده ایم. متاسفانه طی سالیان گذشته کودک فراموش شده و برای بازیابی این فعالیت نیازمند همکاری و بیداری مسئولین هستیم.

عادل بزدوده ساخت آثار کودک و مخصوصاً عروسک های جدید را نیازمند وجود بسیتری فرهنگی دانست و اضافه کرد: هیچ چیز یک دفعه به وجود نمی آید. ما برای ساخت هر چیزی به بستر فرهنگی مناسب آن نیاز داریم. ساخت مجموعه ای عروسکی به آیتم های مختلفی وابسته است و تا تمامی این آیتم ها از قبیل ساخت عروسک، حرکت دهنده، صدا پیشه و طراحی لباس و غیره فراهم نباشد اتفاق بزرگی نمی افتد.

سازنده عروسک های مجموعه "شهر موش ها" در همین راستا خاطرنشان کرد: اگر مجموعه ای مثل کلاه قرمزی به این اندازه موفق است زیرا تمامی این الگو ها را در حد اعلا رعایت کرده است. همه عوامل این مجموعه عالی هستند و همین باعث رضایت مردم شده است. آرزوی همه ما، فعالان نمایش عروسکی آن است که لبخند از لبان کودک ایرانی پاک نشود.

 

افکارنیوز/میزان

شناسنامه


کدخبر: ۱۳۱۱۴۲
تاریخ: ۱۳۹۵/۱۰/۱۳     ساعت: ۹ : ۶
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: فرهنگی و هنری       زیرسرویس: فرهنگی و هنری
انتشار:
ارسال نظر


نام :*
ایمیل:
نظر :*
ارسال
نظرات


کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه خبری متعلق به سرزمین ارتباطات میباشد.
  • ۱۳۹۷ يکشنبه ۳۱ تير
  • ٩ ذو القعده ١٤٣٩
  • Jul 22 2018