صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
صفحات اختصاصی
گروه های خبری
شعر و ادب
بین الملل
تلنگر / وبلاگ رسمی دکتر سوسن صفاوردی
محله خبر
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار
مهندس علی اصغرخامنوی مدیرعامل جامعه نیکوکاری ابرار در گفتگو اختصاصی با نیوزدی

اعطای بورس تحصیلی و ایجاد اشتغال دو طرح بزرگ جامعه نیکوکاری ابرار/ ‌نگاه ابرار نگاه توانمند سازی است

جامعه نیکوکاری ابرار سازمانی غیردولتی و مردم نهاد است و البته وابسته به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی که در سطح ملی منطقه‌ای و حتی بین‌المللی است که به گفته مدیرعامل آن ۵ سالی است که فعالیت می‌کند و درتلاش است تا با فراهم کردن بستری مناسب و برای یاری رساندن به نیازمندان جامعه تاثیرش را بگذارد آنچنان که دراولویت‌های کاری خود حمایت از ادامه تحصیل دانش آموزان دبیرستانی محروم و همینطور اعطاء بورس تحصیلی به دانشجویان نیازمند و فرصت کار آفرینی و اشتغال‌زایی در مناطق محروم را مطرح می کند.

به گزارش خبرنگار نیوزدی ،اعضای اتاق که فعالان اقتصادی هستند و جامعه نیکوکاری ابرار را تشکیل می دهند تنها هدفی که دنبال می کنند ترویج و و ارتقاء فرهنگ نیکوکاری و انعکاس کار خیر است چرا که آنها به دنبال نام نیستند و با نگاهی به نام اعضاء و هیات امناء و هیات مدیره آن متوجه خواهیم شد که آنها به دنبال شهرت نیستند چرا که آنها خود شهره این شهرند پس هرکدامشان آمده اند تا اثربخشی اجتماعی نیکوکاری و فرهنگ و نگرش آن را درجامعه خود افزایش دهند.

جامعه نیکوکاری ابرار از دل اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران بیرون آمده و از هیات مدیره هفت نفره که مدیرعاملش خامنوی است تلاش می کند برای ارتقای فرهنگ نیکوکاری در قالب فعالیت های نیکوکارانه قدم بردارند.

علی اصغرخامنوی دراین زمینه به نیوزدی می گوید: طرح حمایت تحصیلی و اعطای بورس تحصیلی و ایجاد اشتغال و کارآفرینی از اهداف جامعه نیکوکاری ابرار است.

علی اصغر خامنوی مدیرعامل جامعه نیکوکاری ابرار در پاسخ به سوال خبرنگار نیوزدی مبنی براینکه آیا کمیته امداد نمی تواند این کار را انجام دهد گفت :‌ ما با همکاری مراجعی همچون اداره های کل آموزش و پرورش، بهزیستی و کمیته امداد امام (ره) تعدادی از دانش آموزان کم بضاعت یا بی سرپرست و یا بد سرپرست را شناسایی می کنیم و البته افرادی که تحت حمایت کمیته امداد هم هستند را هم تحت پوشش قرار می دهیم.

این مسئول دلسوزادامه داد: این کار درامتداد با کمیته امداد به این افراد کمک می شود شاید به آن بورس تحصیلی به دانش آموزان گفته شود که ما این کار را انجام می دهیم.

علی اصغرخامنوی افزود: از اواخر سال 91 و اوایل سال 92 بود که عملیات مستمری ها در چهار استان خراسان جنوبی، کرمان ، اردبیل و سمنان شروع شده و 500 پرونده بررسی شد که 250 تا از پرونده ها ماهانه درحال کمک رسانی است و بقیه به مرور انجام خواهد شد.

این مقام دلسوز درادامه گفت :‌سامانه یکپارچه ای را با کمک تجربیات موسسه خیریه بنیاد کودک ایجاد کرده ایم که به طور مستقیم مبلغ به حساب خود فرد ریخته می شود که برای دبیرستانی ها 80 هزارتومان و دانشجوها ماهانه 150 هزارتومان واریز می شود.

مدیرعامل جامعه نیکوکاری ابرار گفت: گروهی داریم که به طور مداوم کار مددکاری اجتماعی انجام می دهند که پایش تحصیلی می کنند و هر6 ماه یک ماه یک بار به حامیان گزارش داده می شود.

این مدیرفرهیخته افزود: جنسیت برای کمک اصلا مهم نیست، حتی برای قطع نشدن بورسیه آنها شرط تحصیلی گذاشته اند و آن این است که تمامی این افراد افت تحصیلی نداشته باشند.

به گزارش نیوزدی، علی اصغر خامنوی درمورد اینکه آیا احتمال اضافه کردن استانهای دیگر هم به این موارد را دارید یا خبر؟ گفت :‌بله 10 استان (قزوین، تهران ، خوزستان ، سیستان و بلوچستان ،‌البرز ، که این 5 استان قطعی شده اند ) و مابقی درسال 93 اضافه خواهند شد.

جامعه نیکوکاری ابرارکه متشکل از اعضای اتاق که فعالان اقتصادی هستند با طرح حمایت تحصیلی و اعطای بورس تحصیلی می خواستند که به طرح دوم برسند یعنی ایجاد اشتغال و کار آفرینی که در این زمینه هم سفرهایی به مناطق محروم داشتند ازجمله بازدید از منطقه محروم قائن که اوایل سال 91 شکل گرفت و با این کار آغاز طرح دوم و ایجاد اشتغالزایی در یک منطقه محروم و دورافتاده اتفاق افتاد.

این مدیرشکیبا در اینباره به نیوزدی می گوید: کاروانی متشکل از هیئت رئیسه اتاق بازرگانی و جامعه نیکوکاری ابرار و چند تن از مسئولان به منطقه قائن روستای محمد آباد پس کوه دراوایل سال 91 رفتیم که این بازدید منجر به احداث کارگاه قالی بافی و ایجاد اشتغال برای این روستاییان شد.

اعضای اتاق که فعالان اقتصادی هستند به مورد دیگری در این روستا فکر کردند و آن هم ایجاد صندوق اعتبارات خرد زنان روستای محمد آباد پس کوه و دادن مرغ های تخم گذاردر بین خانواده ها بود . شاید نکته بارزی که توجه بسیاری از خانواده های روستاییان و حتی دیگر خانواده های روستاهای اطراف را به خود جلب کرد آموزش پرورش شترمرغ به مردم این روستا بود.

علی اصغر خامنوی افزود:‌ با احداث کارگاه قالی بافی درروستای محمد آباد پس کوه 28 نفر از اهالی این روستا درگیر کار شدند .

مدیر عامل جامعه نیکوکاری ابرار با تاکید بر کار آفرینی و اشتغال به نیوزدی گفت:‌ طرح توسعه پایدار روستای محمد آباد پس کوه باعث شد که این روستا به عنوان پایلوت قرار بگیرد در نتیجه تیم مطالعاتی منظور شده است که درحین مطالعات که البته متکی به زمان است برنامه ریزی های خود را انجام دهد.

به گزارش نیوزدی، این مدیرعالی رتبه درمورد اینکه آیا تا به حال در داخل و خارج از کشور فعالیت هایی داشته اید یا خیر گفت : عمدتا فعالیت های جامعه نیکوکاری ابرار در ایران است . ساخت چند مدرسه در ورزقان آذربایجان شرقی و یا در منطقه بوشهر با مشارکت وزارت اموزش پرورش نوسازی، مدرسه کودکان استثنایی جغتای ،‌ برگزاری همایش نیکوکاری و فعالان اقتصادی با شعار نیت تا عمل صالح که اسفند سال گذشته برگزار کردیم ازجمله کارهای جامعه نیکوکاری ابرار است.

همچنین درخارج هم بوده است سیلی که در پاکستان پیش آمده بود از طریق اطاق لاهور کمکهایی را ارسال کرده بودیم و یا کمک مالی جامعه نیکوکاری ابرار به مرکز اسلامی امام علی (ع) کپنهاک دانمارک که بابت قسمتی از هزینه‌های 12 میلیون دلاری سرمایه گذاری شده بود که برای آنجا ارسال کرده بودیم که به زودی به پایان خواهد رسید.

این مدیربا تدبیر در پایان در رابطه با اینکه نگاه ابرار به نیکوکاری و کار خیر در جامعه را چه نوع نگاهی می داند گفت: نگاه ابرار نگاه توانمند سازی است و هیچ کاری را صدقه ای انجام ندهد بلکه هدفمند انجام دهد و روی پای خود بایستد . 

 

 

 

شناسنامه


کدخبر: ۷۲۴۸
تاریخ: ۱۳۹۳/۲/۱۸     ساعت: ۸ : ۱۵
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اختصاصی       زیرسرویس: گفتگو
انتشار:
ارسال نظر


نام :*
ایمیل:
نظر :*
ارسال
نظرات


گراميان کارمند

از تلاش شما براي طرح هاي خداپسندانه اي چون وقف و نيکوکاري ابرار تشکر ميکنم. خوبه که گاهي انجام کار خير يادآوري شود.

۲
۰
يک زن

زن هادرتوليدو اقتصاد نقش مهمي مي توانند داشته بشند. هنرهاي خيلي زيادي هست که درروستا مهجور مانده است وبااين گونه کارهاي خير مي شود اين مهجوريت را تبديل به فرصت هم براي روستائيان و هم براي کشور کرد.

۴
۰
آذر رباني

موفق باشيد. ضمنا بهتر است از کارهاي انجام شده يک گزارش تهيه شود تا کسانيکه مايل به همکاري و کمک هستند اطلاعات بيشتري را داشته باشند.

۳
۰
محمد - ن

ممنون از مطلب خوبتان.

۱
۰
يک شهروند

اجر شما با خدا. موفق باشيد. با هاميد روز يکه در کشور نيازمندي نباشد.

۳
۰
ناشناس

کارآفريني يکي از کارهاي خوبي است که طي اين سالها انجام مي گيرد. منتها بايد از اين افراد پشتيباني شود و تنها به آموزش و گسترش توجه نشود. يعني پس از توليد بايد فرد کارافرين مطمئن باشد که توليداتش مي تواند در جامعه عرضه شود و به فروش برسد. خصوصا اينکه اگر اين کار در شهرهاي کوچک و روستاها انجام مي گيرد اين جمايت بايد باشد.

۱
۱
رفيعي

سلام. ايجاد توانمندي کار بسيار ارزشمندي است که مي تواند نتايج با برکتي براي جامعه نيکوکاري داشته باشد. موفق باشيد.

۲
۰
ناشناس

matlab jalebi bod vali inhame kar ra chera man tahala nadidam
dar kol movafagh bashand

۳
۰

براي اين مملکت مگه اينکه شما بتونيد کاري بکنيد والا بجز خدا کسي نيست به داد ما برسه

۳
۱
امير

سلام يکي از بزرگترين مشکلات جامعه ما اينه که حضور جوامع نيکوکاري در ايران درست مطرح نشده و اينکه من اولين باره ابرار را ميشنوم ميشه اطلاعات بيشتري از اين جامعه نيکوکاري بديد.

۶
۰
کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه خبری متعلق به سرزمین ارتباطات میباشد.
  • ۱۳۹۷ شنبه ۲۴ آذر
  • ٦ ربيع الثاني ١٤٤٠
  • Dec 15 2018