صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
صفحات اختصاصی
گروه های خبری
شعر و ادب
بین الملل
تلنگر / وبلاگ رسمی دکتر سوسن صفاوردی
محله خبر
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

داوودی با رخ دیوانه توانست رضایت بینندگان و حتی منتقدان را جلب کند + تصاویر

داستان فیلم علیرغم فراز و فرود زیادی که استعاره از فضای جوان و پرتلاطم کاراکترهای آن است، بسیار خوب مدیریت شده است.

به گزارش خبرنگار نیوزدی؛نسیما کشفی-  هیچ قصه و رویدادی ناقص و بلاتکلیف رها نمی شود.همه آنچه قرار است برجسته و نمایان باشد کاملا قابل لمس و مشهود است، نقاط مشترک شخصیتها در کنار تفاوت های ظاهری که قابل فهم و دیدن است توسط راوی شرح داده می شود.
محمدرضا گوهری نویسنده فیلمنامه به تمام زوایای ادبیات امروز نسل جوان بدون سوگیری و کاملا بی طرفانه اشاره کرده است و همین امر موجب شده تا بسیاری از جوانان احساس نزدیکی واقعی به موضوعات مطرح شده در فیلم نمایند.


رخ دیوانه عصر روز جمعه 28 فروردین ماه در پردیس ساختمان چهارسو با حضور ابوالحسن داوودی، بیتا منصوری، دکتر حسین خطیبی، دکترمحمد سلطانی فر، سحر عصرآزاد، طناز طباطبایی و چند از بازیگران جوان فیلم به نمایش در آمد.
در جلسه بحث و بررسی فیلم که پس از اتمام نمایش برگزار شد، دکتر سلطانی فراستاد ارتباطات که از اعضای پنل گفتگو بود به آنالیز مسئله فضای مجازی و شبکه های اجتماعی که یکی از موارد مطرح شده در فیلم بود پرداخت وبا نگاهی مثبت ، فضای مجازی را ماند فضای واقعی در نظر گرفته و آن را نه پیامد جهانی شدن بلکه یکی از شرایط غیرقابل انکار جهانی شدن معرفی کرد.ضمن اینکه برای استفاده بهینه از این امکان تنها راه را بالا بردن آگاهی جامعه و سواد رسانه ای دانست.


دکتر خطیبی روانشناس، در اظهار نظرهای خود تاکید داشت به آن اندازه که به نظر می رسد افراد چندان تفاوت هویتی در فضای مجازی با فضای واقعی زندگی ندارند وویژگیهای شخصیتی و اخلاقی چه در فضای مجازی و چه در دنیای واقعی تعیین کننده نحوه رفتار انسانهاست و فضای مجازی هم مانند تمام امکانها و جریانهای فکری مدرن به یک بازه زمانی نیاز دارد تا افراد جامعه به حضور و نحوه استفاده از آن عادت کنند، آنچه در ابتدای ظهور این امکانات در جامعه رخ می دهد الزاما عکس العمل همیشگی و واقعی افراد نیست.
خانم سحر عصرآزاد در جایگاه منتقد بسیار خرسند از نحوه ساختار و چیدمان جریانات در فیلم بود که از ابتدا تا انتها این ساختارمندی وارتباط موقعیت ها و کاراکترها حفظ شده بود.


ولی نکته بسیار جالب در این میان نظرابوالحسن داوودی بود که در تمام طول گفتگو با خونسردی و با نگاهی بی تفاوت به تمامی اظهارنظرهای جدی و در بعضی مواقع متعصبانه دوستان گوش می داد .هر چند که در ابتدای بحث علت کم حرفییش را مشکل شنوایی که در مراحل درمان بود اعلام کرد.
او معتقد بود که قصدش اصلا پرداختن جدی و ویژه به مقوله شبکه های اجتماعی و فضای مجازی نبوده و از این فاکتور در کنار مسائل دیگر جوانان از قبیل: اعتیاد، شکاف میان فرهنگی و میان طبقاتی، فاصله گرفتن نسل جوان از خانواده و بستگی های عاطفی و ... به عنوان ابزاری برای پیشبرد روند قصه استفاده کرده است.
ولی دز نهایت آن چه مقصود و نظر کارگردان و نویسنده فیلمنامه است در کنار استقبال مخاطب و برداشت او از رخ دیوانه موفقیت نمایش آن و خرسندی اهالی سینما از پرفروش بودن آن است، این که می توان به گیشه خوب فیلم های قدرتمند و پرمحتوا امیدوار بود، خوشایند است.

 

انتهای پیام/

شناسنامه


کدخبر: ۱۹۰۴۸
تاریخ: ۱۳۹۴/۲/۲۷     ساعت: ۱۴ : ۱۵
امتیاز به این خبر:
  • 5
سرویس: اختصاصی       زیرسرویس: نقد و بررسی
انتشار:
ارسال نظر


نام :*
ایمیل:
نظر :*
ارسال
نظرات


کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه خبری متعلق به سرزمین ارتباطات میباشد.
  • ۱۳۹۷ يکشنبه ۳۱ تير
  • ٩ ذو القعده ١٤٣٩
  • Jul 22 2018